O PROJEKTE

DOMOV > O PROJEKTE

OPROJEKTE

PROJEKT REZIDENCIA ZBOROVJANOVA

Komunitné bývanie nielen pre rodiny

Presne sto rokov od narodenia Jula Zborovjana sme dostali stavebné povolenie a zahájili výstavbu nášho rodinného dvojdomu na ulici, ktorá je pomenovaná práve po tomto významnom básnikovi, divadelníkovi, prekladateľovi, redaktorovi, režisérovi a publicistovi. Tento rodák zo Šarišských Michaľan ukončil vysokoškolské štúdium pedagogiky v Prešove a v Košiciach, a celý svoj pracovný život prežil v Košickom Východoslovenskom národnom a neskôr Štátnom divadle. Náš projekt sme nazvali po tomto významnom človeku nielen preto, že sa nachádza na ulici po ňom pomenovanej, ale aj preto, aby sme oživili jeho spomienku pre všetkých, ktorí sa o projekt Rezidencia Zborovjanova budú zaujímať.
intervio

VIDEO NÁHĽAD
O PROJEKTE ZBOROVJANOVA

NOVÉ BYTY KOŠICE BARCA

Projekt Rezidencia Zborovjanova ponúka bývanie v rodinnej štvrti Košickej mestskej časti Barca. Rezidencia je charakteristická svojim zeleným dvorom, nízkoenergetickým bývaním, smart domácnosťou, elektromobilitou a komunitným bývaním.

Bývanie v byte s možnosťou vlastnej záhradky je príťažlivé pre každého a hlavne počas obdobia pandémie Covidu sme dokázali oceniť bezpečný pobyt na vlastnej záhradke. Výhoda dostupnej súkromnej záhradky je však pre každého iná a tá naša záhradka čaká na vašu predstavu a realizáciu. A keď záhradka nie je pre vás to pravé miesto na relax, minimálne Vás poteší pohľad na krásne upravené zelené plochy vašich susedov.

To aký bude váš byt „smart“ nechávame na vás, my sme však pamätali na to, že si možno budete chcieť v budúcnosti na streche vytvoriť svoju malú fotovoltaickú elektráreň a tak sme urobili predprípravu, aby ste nemuseli robiť veľké stavebné zásahy. Rovnako ak máte alebo plánujete elektromobil, pripravili sme prípojku tak, aby ste si ho mohli dobíjať na svojom parkovacom mieste. 

Pripravili sme pre vás projekt, kde v jednom dome so záhradou bude vo svojich bytoch žiť šesť rodín, párov či jednotlivcov – to je dobrý potenciál na to, ako si vytvoriť komunitné bývanie a naplniť tak potreby každého obyvateľa a zároveň každý obyvateľ má svoj priestor na súkromie a pokoj vo svojom byte. Súčasťou domu je 840 m2 uzavretý dvor, ktorý je možné pretvoriť na komunitný priestor a záhrady, kde si môžete užívať voľné chvíle s Vašou rodinou, alebo susedmi.

LOKALITA

V mestskej časti Barca sa nachádza Barčiansky park s výmerou 7 ha, ktorý patrí k najkrajším parkom v rámci Abovskej župy, pričom patrí do kategórie chránených prírodných parkov. Jeho súčasťou sú aj ihriská pre deti, na svoje si prídu aj športovci – je tu prírodná posilňovňa, jazierko s rybami a skrášlené leknami, fontána. Rodiny s deťmi ocenia aj prechádzky v tejto zelenej oáze so štebotom vtákov, ako aj oddych v horúcich letných dňoch.
  • Toto mestské bývanie poskytuje výhody bývania v byte rodinného domu v okrajovej časti medzi okolitými rodinnými domami a zároveň disponuje dobrou dostupnosťou priamo do centra mesta Košíc, ktoré je vzdialené iba 6 km.
  • MHD autobusová zastávka cca 3 min. peši (Hečkova ulica) spoje č. 12, 24
  • potraviny FRESH cca 10 min. peši na Abovskej ulici, ako aj pošta, súkromná anglická škôlka, základná škola
  • Stredná odborná škola veterinárna (ul. Nám. mladých poľnohospodárov)
  • reštaurácia
  • čerpacia stanica
  • Milovníkov histórie oslovia dva historické kaštiele priamo v parku Barokový kaštieľ a Zichyho kaštieľ.